Home / Genel / Tampon ve Serigrafi Baskı Makineleri

Tampon ve Serigrafi Baskı Makineleri

Tampon ve Serigrafi Baskı Makineleri

Tampon ve serigrafi baskı hizmetleri veren firmamız 2011 yılından itibaren tampon ve serigrafi baskı makineleri satışına başlamıştır. Her türlü imalatçının markalama konusunda kullanabileceği standart tampon baskı makineleri kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Hiç tampon baskı yapmasını bilmeyen bile bir günlük eğitimle tampon baskı yapabilecek seviyeye gelmektedir.  Eğitim sırasında basılacak işin klişesi hazırlanmakta ve klişe hazırlığından baskı aşamasına kadar olan safhalar tampon baskıyı yapacak arkadaşa anlatılmaktadır. Aynı şekilde serigrafi baskı makinesi ile ilgili de basılacak işin kalıbı çekilmekte ve örnek deneme baskılar yapılmaktadır.

Tampon ve Serigrafi Baskı Olabilecek Malzemeler

İmalatını yaptığınız ürünleriniz üzerinde markalama ihtiyacı mutlaka duymuşsunuzdur. Bunu etiketle veya ürünün ambalajıyla yapabildiğiniz gibi direk ürün üzerine markanızı bastırmakla da yapabilirsiniz. Ürün üzerine direk baskısını yaptırmak isterseniz bunun en iyi ve en ucuz yolu tampon baskı veya serigrafi baskıdır. Her türlü malzeme üzerine tampon baskı yaptırmanız mümkündür. Plastik, ahşap, cam, metal, kumaş, deri malzemeler üzerine tampon baskı yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken şey baskısı yapılacak malzemeye uygun mürekkep seçimidir.

Baskı Aşaması

Tampon baskı işi ilk önce bilgisayarda tasarımla başlamaktadır. Bilgisayarda baskısı yapılacak iş tampon baskı veya serigrafi baskıya uygun olarak tasarlanmalıdır. Bundan sonra basılacak işin film çıkışı alınır ve tampon baskı olacaksa klişesi hazırlanır, serigrafi baskı yapılacaksa serigrafi baskı kalıbı hazırlanır. Tampon klişesi makineye bağlandıktan sonra, baskıya uygun mürekkep ve tampon baskı silikonu seçilir. Mürekkep hazneye yerleştirilir, tampon makineye bağlanır. Makinenin diğer ayarları yapıldıktan sonra baskıya geçilir. Kısaca anlattığımız tampon baskı süreci tek tek baskıyı yapacak arkadaşa anlatılarak birebir uygulama yapılır ve konu ile ilgili varsa soruları cevaplandırılır.

Baskı Sonrası

Tampon baskı bittikten sonra 5-10 saniye içerisinde mürekkep yüzeysel olarak kurur. Bu sırada baskı yüzeyine dokunmamak lazım. Onun için baskısı yapılan malzemeler baskı yüzeyleri bir yere değmeyecek şekilde dizilmesi gerekmektedir. Tam kuruma ise malzemeye, ortam ısısına ve kullanılan mürekkebe göre değişiklik göstermektedir. Bir iki saat içerisinde tam kuruma sağlanmış olmaktadır.

About BilalŞahiner

Check Also

tekstil etiketleme makinesi yıkama talimatı baskı makinesi

Tekstil Etiketleme Makinesi

Tampon baskı yöntemi ile yıkama talimatının ve üretici bilgilerinin basımı; iç giyim de dahil olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?