Home / Genel / Tekstil Etiketleme Makinesi

Tekstil Etiketleme Makinesi

Tampon baskı yöntemi ile yıkama talimatının ve üretici bilgilerinin basımı; iç giyim de dahil olmak üzere kullanılan tekstil etiketleme makinesi aynı zamanda tişort, çorap, gömlek, mayo, penye bazlı ürünler için de kullanılabilir. Tekstil etiketleme makinesi ile ürün üzerine yıkama talimatı ve firma bilgileri direkt olarak basılmaktadır. Bu hem üretici için avantaj olmaktadır, hemde son kullanıcıyı rahatsız eden sırt kısmındaki etiketler ortadan kaldırılmaktadır. Üretici için avantajdır çünkü maliyeti dikiş gerektiren etiketlere göre çok düşüktür ve uygulama hızı daha yüksektir. Ve aynı zamanda yıkama talimatı ve üreticinin markası ürün üzerine direkt basıldığı için etiketin kullanıcıyı rahatsız etme durumunda yırtılıp atılma riski yoktur. Böylece ürün bilgileri ve üreticinin kendi reklamı ürün üzerinde sabit kalmaktadır. Buda üreticinin kalitesini ortaya koymaktadır.

Tekstil etiketleme makinesi tekstil üreticilerinin işini kolaylaştırmıştır. Tampon baskıda kullanılan mürekkep iplik cinsine uygun kullanıldığı ve mürekkep içine belli oranda sertleştirici girilerek yıkama talimatının basılması ile etiketin her yıkamadan sonra ürün üzerinde sabit kalması sağlanmıştır. Tampon baskı klişesi yapılırken ve baskı esnasında bazı hususlara dikkat edilirse yıkama talimatı etiketleri uzun süre ürün üzerinde çıkmadan kalabilmektedir. Buda tekstil imalatçısının reklamını yapmak hususunda gerekli bir durumdur.

Tekstil ürünlerinin bu şekilde tekstil etiketleme makinesi ile etiketlenmesi aynı zamanda kullanıcı için de rahatlık sağlar. Çünkü son kullanıcıyı ürün giyildikten sonra rahatsız eden etiketler bulunmamaktadır ve aynı zamanda ürün ile ilgili yıkama talimatı direkt basılı bulunmaktadır.

About BilalŞahiner

Check Also

Serigrafi Tampon Baskı Makineleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?